Skip Navigation Links > Domů > Služby > Vrtulníková škola

Letecká vrtulníková škola

Vrtulníková škola LION Helicopters nabízí komplexní výuku k získání kvalifikace jak pro soukromé létání, tak pro budoucí profesionály, včetně dalších speciálních nadstavbových kurzů a přeškolení na další typy vrtulníků.

Jsme jediná letecká škola v ČR, kde se na většinu kurzů používá právě nejmodernější výcvikový vrtulník Guimbal Cabri G2. Maximální bezpečnost zajišťuje rotor s obrovskou setrvačností i speciálně navržená konstrukce vrtulníku. Díky jeho úžasné stabilitě si velice brzy osvojíte základní návyky potřebné pro řízení vrtulníku, čímž se zkracuje váš výcvik. Jeho demonstrativní vlastnosti v nácviku nouzových postupů upevní vaši jistotu v případě nenadálé situace. Více o tomto stroji se dozvíte na stránkách www.guimbal.cz.

Všechny výcviky obsahují teoretickou a praktickou část. Pro naše žáky máme samozřejmě k dispozici kvalitní výukové materiály české i zahraniční. Výuku doplňujeme multimediálními prezentacemi, které si jako jediná letecká škola v ČR připravujeme sami - náhled některých z nich můžete nalézt v galerii. Hlavní prioritou veškerých výcviků je maximální bezpečnost, i proto pro tyto potřeby využíváme skutečně výcvikový vrtulník Cabri G2.

Svým studentům zdarma poskytujeme přístup do vlastního portálu zkušebních otázek, aby se mohli lépe připravit na teoretické zkoušky na ÚCL. Tento portál si můžete zdrama vyzkoušet zde.

Výcviky primárně provádíme na letišti v Hradci Králové, které je vybaveno pro denní i noční VFR provoz se stálou službou AFIS. Stálé obousměrné rádiové spojení pomáhá k zajištění rozestupu od ostatního provozu na letišti. Naši žáci jsou již od úplněho začátku výcviku zvyklí komunikovat a nezaleknou se většího provozu. Pro naši činnost máme k dispozici betonovou a travnatou dráhu a 2 heliporty na pojížděčkách, ideální podmínky pro výcvik. Více o letišti naleznete zde.

Vrtulníky používané v naší letecké škole jsou navíc plně havarijně pojištěny.

Společnost LION Helicopters s.r.o. nedávno zakoupila podvěsové zařízení, které bylo odborně namontováno na jeden z našich vrtulníků. V blízké době budeme jako jediná vrtulníková škola v ČR nabízet výcviky s podvěsem, a to za absolutně bezkonkurenční ceny! Skvělá příležitost pro zájemce o profesionální kariéru pilota vrtulníku si rozšířit své dovednosti o tuto činnost.

Výcvik na vlastním stroji

Pokud již máte svůj vrtulník, ať již Robinson R-22, R-44 či Cabri G2, poskytneme vám výcvik i na vašem stroji. Kontaktujte nás pro konkrétní nabídku.

Naši žáci

Nabídka výcviků

Aktuality

Posila v teamu pilotů-instruktorů

Je nám ctí přivítat v našem teamu tak zkušeného pilota, jako je JUDr. František Balážka.
14.12.2015

Ukončení výcviku PPL(H)

Stanislav A. úspěšně završil svůj výcvik a získal tak průkaz způsobilosti soukromého pilota.
9.10.2015

Ukončení výcviku studenta z Nového Zélandu

Robert Burns, zahraniční student naší školy zvládl výcvik PPL(H) během rekordní doby.
22.9.2015

Kontakt

Tel: +420 776 269 999
Mail: info@lion-helicopters.cz

Provozovna:
Budova č. 154
Letiště Hradec Králové

Další odkazy

Vrtulník Guimbal Cabri G2
Firemní akce vrtulníkem

www.guimbal.cz